تکمیل پروژه جمع آوری آب های سطحی در دانشگاه رازی - خانه

اخبار و انتصابات

بازگشت به صفحه کامل
« بازگشت

تکمیل پروژه جمع آوری آب های سطحی در دانشگاه رازی

تکمیل پروژه جمع آوری آب های سطحی در دانشگاه رازی


تکمیل پروژه جمع آوری آب های سطحی در دانشگاه رازی

پروژه جمع­ آوری و بازچرخانی آب­ های سطحی  در دانشگاه رازی کرمانشاه با هدف مدیریت آب­ های سطحی و استفاده از روان ­آب­ ها در مواقع بارش باران ، در پردیس طاق بستان تکمیل شده است.

مدیر نظارت بر طرح های عمرانی و خدمات فنی  دانشگاه  رازی کرمانشاه با اشاره به اینکه  هم اکنون دو سپتیک به ظرفیت هر یک ۲۲۰ متر مکعب در قسمت پایین محوطه دانشکده برق و کامپیوتر و دانشکده اقتصاد و حسابداری آماده بهره بردای است افزود: پیش تر از این ، دو سپتیک جمع آوری آب در دانشگاه اجراشده است.

دکترخزایی با بیان اینکه در این راستا، حوضچه هایی در قسمت شرق دانشکده معماری و در پایین محدوده آبخیز داری ساخته شده است افزود: آب های سطحی و روان آب ها در مسیر نهرهای ایجاد شده با هدف زهکشی، جذب آب های سطحی ، زیباسازی فضای سبز دانشگاه و جلوگیری از فرسایش خاک به این حوضچه وارد می شود .

وی  رفع نیاز آبی فضای سبز و رفع تجمع آب در فصول بارندگی در قسمت پایین دست دانشگاه با توجه به بالا بودن شیب این منطقه، کاهش هزینه­ها، کمک به منابع آب زیرزمینی، کمک به حفظ محیط­ زیست، وجود آب حتی در مواقع قطعی آب لوله­کشی  را از مزایای اجرای این طرح دانست و یادآورشد: علاوه بر این با جمع­ آوری این آب­ ها از پراکندگی  آن در سطح دانشگاه و تجمع در قسمت­ های پایین دست جلوگیری شده  ودر آبیاری فضای سبزمی توان از آن استفاده کرد.

  


آرشیو خبرها